Hukuk İngilizcesi / Legal English

GC Akademi, yaptığı çalışmalar ile eğitim kalitesini her zaman farklı tutarak ilerlemektedir. Hukuk İngilizcesi / ILEC (International Legal English Certificate) programını da aynı şekilde sadece  Özel Ders ve Max. 8 Kişilik özel gruplar ile en verimli şekilde sağlamaktadır. Akademisyen eğitmenler ile hizmet verdiği Hukuk İngilizcesi programı için de eğitim kalitesi ve verimini göstermek amacıyla Ücretsiz Deneme Dersleri uygulamasını yapmaktadır. 

Hukuk İngilizcesi Programı, üniversitelerin Hukuk Fakültesi öğrencileri ve mezunların yönelik temel hukuk kavramlarının öğretildiği ve ILEC (International Legal English Certificate) adı verilen Uluslararası Hukuk İngilizcesi Sertifika Sınavına hazırlığı amaçlayan özel paket programlarıyla sunulmaktadır.

Programın içeriğinde Uluslararası Hukuk kavramları, Türk Hukuk Sistemi ile karşılaştırılması yapılmakta, alan bilgisi çerçevesinde gerekli olan dil becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Program bu amaçla yoğun kelime çalışması, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin geliştirilmesine yönelik sınıf içi etkinlikleri kapsamaktadır. Program 'Hukuk İngilizcesine Giriş' ve 'ILEC Sınavına Hazırlık' olmak üzere iki ana kısımdan oluşmaktadır. 

Adayların bu programa dahil olabilmeleri için eğitimin başlangıcında yapılacak olan seviye belirleme sınavı sonucunda en az B2 (Upper Intermediate) düzeyinde olmaları gerekmektedir. 

Ana hatlarıyla programın içeriği aşağıdaki gibidir:

1.    Temel Hukuk Türleri (Bodies of Law)

2.    Uluslararası Hukuk (International Law)

3.    Hukukta Kariyer (Career in Law)

4.    Avukat Türleri (Types of Lawyer)

5.    Mahkemeler (Types of Courts)

6.    Şirketler Hukuku (Company Law)

7.    İş Hukuku (Employment Law)

8.    Ticaret Hukuku (Business Law)

9.    Eşya Hukuku (Property Law)

10.  Resmi Sözleşmeler (Legal Contracts)

11.  Resmi Yazışmalar (Legal Documents)

12.  Vaka Çalışması (Case Study)

GC Akademi'nin bir diğer farkı Hukuk İngilizcesi eğitiminde ihtiyacınıza yönelik alanlar ile ilgili Özel Paket Programlar hazırlanabilmesi ve belirleyeceğiniz lokasyonlarda eğitim alabilmenizdir. 

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!